مکمل بن زا آکوا

بن ­زا آکوا، مکمل کلاته معدنی خوراک ماهیان زینتی است که بر اساس فناوری کلات های پیشرفته (متعلق به شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق) تولید شده و مانند تمامی محصولات تولید شده بر اساس این فناوری، دارای ویژگی متابولیسم اپتیمایزری (متعادل کننده سوخت و ساز) است.

ترکیب

آهنرویمسمنگنزسلنیومکبالتکرومیدمنیزیمکلسیمپتاسیمفسفر
300150303030/50/51003000200002000020000
واحد در میلیون به فرم کلاتهppm
مکمل غذای ماهیان بن زا آکوا

فواید مصرف

افزایش مقاومت در برابر تنش های محیطی و عوامل بیماری زا
افزایش نرخ رشد و بهبود ضریب تبدیل غذایی
افزایش بازده خوراک کاهش دفع فضولات
کاهش نیاز به مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها
افزایش شادابی، زیبایی، رنگ پذیری و سلامت ماهی
افزایش رنگ پذیری
افزایش طول عمر ماهی و کاهش تلفات به ویژه در دوره لاروی

بسته به احتیاجات غذایی، سایز، ژنتیک، لاین و نژاد گونه، سیستم پرورشی، مدت زمان مصرف، شرایط محیطی و … با مصرف بن زا آکوا حداقل یکی از نتایج فوق حاصل و شادابی و سلامتی ماهی محقق می گردد.

روش مصرف

  • مکمل بن‌ زا آکوا با داشـتن 12 عنصر مهم در فـرم کـلاته به شکل سرک (افزودنی غذایی) به خوراک اضافه می­شود که در این حالت هیچگونه نیازی به تغییر (شامل کم کردن، زیاد کردن و یا تغییر اجزای خوراک و سایر مکمل‌های مرسوم با پایه معدنی) در اجزای جیره نیست.
  • بن‌زا آکوا دو  بار در هفته و به شکل مخلوط با خوراک روزانه مورد نیاز ماهی مصرف گردد.
  • جهت کسب نتایج مطلوب لازم است در آکواریوم های خانگی و مراکز تکثیر و پرورش ماهیان زینتی، مکمل بن‌زا آکوا  بر اساس مقادیر توصیه شده مصرف گردد.

مقدار مصرف

برای آکواریوم های خانگی و در مراکز تکثیر و پرورش ماهیان زینتی، دوبار در هفته، به ازای هر 5 گرم خوراک، 0/5 گرم از مکمل بن زاآکوا (1 ساشه) در مقداری آب حل شده روی خوراك اسپری گردد. به عبارت دیگر، مقدار مصرف این مکمل، 100 گرم در هر کیلوگرم خوراک ماهی است.

توصیه های مصرف

توصیه می­شود در روش اسپری، سطح جیره غذایی با مقدار کمی روغن ماهی یا روغن های گیاهی پوشش داده شود.

موارد احتیاط

در صورت مصرف مكمل بن زا آکوا نباید سایر مکمل­های آلی عناصر معدنی (مانند کلات­های بر پایه اسید آمینه، پپتیدی، هیدروکسی، پلی­ساکاریدی و منشاء مخمری) در جیره به­طور همزمان با این مکمل استفاده شود.

توجیه اقتصادی

استفاده از مکمل بن‌زا آکوا موجب موجب افزایش سرعت رشد ، افزایش شاخص های ایمنی و آنتی اکسیدانی و افزایش میزان رنگ پذیری می شود. این در حالی است که مقدار مصرف بن‌زا آکوا  اندک می باشد، با توجه به اثرات چشمگیر مکمل بن‌زا آکوا و دوز مصرف بسیار پایین، استفاده از آن برای مصارف خانگی و تجاری بسیار مقرون به صرفه می باشد.